دانلود مطالب سرگرمی

» گاهی بخندیم:

خوش آمدید
خوش آمدید

اعتباردهی محاکم به اسناد عادی مانعی برای اتمام دقیق کاداستر

به گزارش گروه دیگر رسانه های خبرگزاری فارس، مهران مهرزاد، رئیس اداره کاداستر، اداره کل ثبت اسناد و املاک استان تهران در گفتگو با عیارآنلاین، پیرامون کاداستر و نقش آن در کاهش وقوع جرم گفت: اجرای پروژه کاداستر اگر همراه با صحت و دقت اطلاعات هندسی و توصیفی باشد و مغایرت‌ها و مطابقات‌های موجود در آن مدیریت شود، قطعا یکی از آثار مثبتی که خواهد داشت، پیشگیری از وقوع جرائمی همانند زمین خواری خواهد بود.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا وجود اسناد عادی همانند قولنامه و بیعنامه، فرایند احراز هویت مالکین را که از جمله اهداف کاداستر است را زمانبر نمی‌کند، گفت: اسناد عادی باید در دادگاه صالحه رسیدگی شوند تا تبدیل به اسناد رسمی شوند و اسناد رسمی هستند که ملاک ما در تکمیل پروژه کاداستر قرار می‌گیرند.

رئیس اداره کاداستر، اداره کل ثبت اسناد و املاک استان تهران افزود: اگر کسی با قولنامه عادی مالک است اداره ثبت آن را مالک نمی‌داند به همین دلیل در اطلاعات توصیفی مندرج در کاداستر احراز هویت نمی‌شود.

مهران مهرزاد پیرامون اعتبار‌دهی محاکم و ادارات به اسناد عادی گفت: متاسفانه به دلیل اعتبار‌دهی محاکم و ادارات به اسناد عادی، مغایرت‌های در اطلاعات کمی و هندسی سطح پوشش کاداستر با اطلاعات توصیفی مندرج در آن به وجود می‌آید که به عنوان مثال جاهایی وجود دارند که ساخته شده‌اند ولی در اداره ثبت اسناد و املاک ثبت رسمی نشده‌اند یعنی مرز فیزیکی دارند ولی مرز حقوقی ندارند. مثال آن هم شهرک اندیشه است که ساخت‌وساز صورت گرفته ولی حتی یک پلاک ثبتی ندارد. این مغایرت قطعا باعث می‌شود ارزیابی کاداستر با مشکل مواجه شود.

وی در پایان تصریح کرد: اختلاف نظرها، تغییر مدیریت‌ها، مغایرت‌های اسناد عادی با اسنادی رسمی و همچنین عدم همکاری دستگاه‌ها در دادن اطلاعات خود به بانک جامع کاداستر ازجمله مهمترین مشکلات پیش روی تکمیل پروژه کاداستر است.

 

مطلب فوق مربوط به سایر رسانه‌ها می‌باشد و خبرگزاری فارس صرفا آن را بازنشر کرده است.

بازگشت به صفحه نخست گروه فضای مجازی

انتهای پیام/

0
دسته بندي : خبر


لینک کوتاه :
اطلاعات دانلود گزارش لینک خراب

لطفا از ما حمایت کنیدآموزش استفاده :
کمي بيشتر بدانيد :

» تمامی فایلها قبل از قرار گرفتن تست و بررسی میشوند
» برای دانلود فایلها از یک نرم افزار دانلود منیجر استفاده کنید
» در فايلها هيچ فايل اضافي از قبيل شورت کد سايت و ... وجود ندارد
» در صورت مشاهده لینک های معیوب ، موضوع را در بخش نظرات اعلام کنید
» در صورت دریافت خطای 503 هنگام دانلود ، فایلها را یک به یک دانلود بفرمایید
ارسال دیدگاه

قبل از نوشتن دیدگاه به نکات زیر توجه کنید:
    » نظراتی که با تایپ فارسی نباشند تایید نخواهند شد
    » نظرات تبلیغاتی اسپم محسوب میشوند و IP شخص مسدود خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آخبار :
    وبسایت سوکس نو در 6 دی ماه 1395 شروع به کار کرده و تقریبا نو پا بوده و به یاری شما دوستان نیازمندیم تا مطالبی هدفمند تر و جالب رو براتون به اشتراک بگذاریم:) با آرزوی موفقیت برای شما!
    مدیریت وبسایت