دانلود مطالب سرگرمی

» گاهی بخندیم:

خوش آمدید
خوش آمدید

۶۰ درصد از تولیدکنندگان کفش دست‌دوز از گردونه تولید خارج شدند/ بانک‌ها عامل اصلی تشدید رکود بازار هستند

به گزارش گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس،  تعطیلی و ورشکستگی تولیدی‌ها در عمده حوزه‌های اقتصادی به سبب رکود حاکم بر بازار، اخبار تکراری این روزها شده است، حال بی‌توجهی و بی تدبیری برخی از سازمان ها و افراد ذیربط موجب شد تا صدای برخی تولیدکنندگان کفش دست دوز که با شرایط وخیم اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند بلند شود و نتیجه این آشفتگی بیکار شدن بخش اعظمی از کارگران در ایام منتهی به شب عید شده است.
 
رسول شجری رئیس اتحادیه کفاشان دست دوز در گفت و گو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی از وضعیت وخیم تولیدی های کفش خبر داد و گفت: از سال 93 رکود بازار پا در کفش بازار کرده و با شروع سال جاری بر شدت آن افزوده شد، بطوری که عمده تولیدی ها را با تعطیلی مواجه کرده است.
 
وی با بیان اینکه افزایش نرخ تورم تأثیر بسیاری بر تشدید رکود حاکم بر بازار داشته است، اظهار کرد: افزایش هزینه های تولید کفش و در مقابل آن کاهش قدرت خرید مردم عامل اصلی در تشدید رکود بازار کفش شده است که در این میان عرضه تولیدات بی کیفیت خارجی بر این کسادی دامن زده و کمر عمده تولید کنندگان این صنف را خم کرده است.
رئیس اتحادیه کفاشان دست دوز با اشاره به اینکه مطالبات مالیاتی و بیمه در شرایط فعلی یکی دیگر از مشکلات افراد تولیدکننده است، ادامه داد: پرداخت مالیات و بیمه و ارائه تسهیلات بانکی با بازپرداخت اندک سبب رشد و رونق بازارهای مولد می شود اما در کشور عمده‌ این مطالبات نتایجی متناقض در این سه ساله اخیر در پی داشته است.
شجری با بیان یکی دیگر از عوامل تأثیر گذار بر تشدید رکود حاکم بر بازار تصریح کرد: بی برنامگی دولت برای هدایت سرمایه های مردم به حوزه بازارهای مولد و همچنین حمایت اندک سازمان‌های ذیربط از این بخش موجب شد تا بخش زیادی از تولیدکنندگان فعال که تولیداتی با کیفیت در بازار عرضه می‌کنند هم از گردونه تولید خارج شوند.
وی همچنین با توجه به برپایی برخی بازارچه‌های بهاره در سطح شهر، بیان کرد: به علت وجود حجم بالای تولیدات کارگاه‌ها و واحدهای صنفی در بازار و سطح شهر لزومی به برپایی چنین بازارچه هایی برای شب عید نخواهد بود بلکه این بازارچه ها عمدتاً موجب تضعیف و تضرر این واحدهای صنفی فعال خواهد شد.
رسول شجری در خصوص مبلغی که دولت قرار بود به تولیدی هایی که دچار مشکل شده اند اعطا کند، تصریح کرد: طبق گزارشات اتحادیه از واحدهای صنفی و تولیدی‌ها، حتی هزار تومان هم از سازمان‌های ذیربط تا به الان به دست این افراد نرسیده است.
بانک ها عامل اصلی تشدید رکود بازار
سعید حیاتی رئیس اتحادیه فروشندگان چرم طبیعی و مصنوعی و لوازم کفش در گفت و گو با خبرنگار خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی در خصوص افزایش آمار چک های برگشتی تولیدکنندگان در سال جاری اظهار داشت: اوضاع وخیم بازار کفش دست دوز در 40 سال گذشته بی سابقه بوده و عمده تولیدکنندگان با توجه به رکود حاکم بر بازار با تعطیل کردن کارگاه هایشان به سراغ مشاغل دیگری نظیر پیک موتوری و باربری در این اواخر رفته اند.
وی با اشاره به کاهش چشمگیر قدرت خرید مردم در سال 95 افزود: اعطای سودهای بالا توسط عمده مؤسسات مالی و بانک‌ها سبب ناامیدی مردم از بازارهای مولد و جذب افراد برای واگذاری سرمایه هایشان به بانک ها شده است.
حیاتی در این راستا ادامه داد: حمایت اندک و بی برنامگی دولت در این سالها برای رونق بخشی به بازارهای مولد سبب شد تا بانک‌ها از وضعیت رکود بازار سوءاستفاده کرده و با پرداخت سودهای بالا بر کسادی این بخش دامن زنند و تا زمانی که روند فعالیت بانک‌ها شفاف و بر اساس موازین قانونی هم سو نگردد، چنین شرایطی ادامه دار است .

* باشگاه خبرنگاران جوان

مطلب فوق مربوط به سایر رسانه‌ها می‌باشد و خبرگزاری فارس صرفا آن را بازنشر کرده است.

بازگشت به صفحه نخست گروه فضای مجازی

انتهای پیام/

0
دسته بندي : خبر


لینک کوتاه :
اطلاعات دانلود گزارش لینک خراب

لطفا از ما حمایت کنیدآموزش استفاده :
کمي بيشتر بدانيد :

» تمامی فایلها قبل از قرار گرفتن تست و بررسی میشوند
» برای دانلود فایلها از یک نرم افزار دانلود منیجر استفاده کنید
» در فايلها هيچ فايل اضافي از قبيل شورت کد سايت و ... وجود ندارد
» در صورت مشاهده لینک های معیوب ، موضوع را در بخش نظرات اعلام کنید
» در صورت دریافت خطای 503 هنگام دانلود ، فایلها را یک به یک دانلود بفرمایید
ارسال دیدگاه

قبل از نوشتن دیدگاه به نکات زیر توجه کنید:
    » نظراتی که با تایپ فارسی نباشند تایید نخواهند شد
    » نظرات تبلیغاتی اسپم محسوب میشوند و IP شخص مسدود خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آخبار :
    وبسایت سوکس نو در 6 دی ماه 1395 شروع به کار کرده و تقریبا نو پا بوده و به یاری شما دوستان نیازمندیم تا مطالبی هدفمند تر و جالب رو براتون به اشتراک بگذاریم:) با آرزوی موفقیت برای شما!
    مدیریت وبسایت